Напередодні Дня закоханих у Палаці учнівської молоді відбулася незвичайна зустріч вихованців і педагогів із відомим скульптором, заслуженим діячем мистецтв України Василем Рижуком. Представила знаного гостя заступниця директора з організаційно-творчої роботи Олена Балабаш.
Мабуть, невипадково домінантним кольором цієї події став яскраво червоний – колір романтики, пристасті, кохання. Відомий в Україні та за її межами своєю невтомною працею по уквітчанню доріг Волині, Василь “Сонячний Чорнобривець” цього разу запропонував вихованцям і педагогам Палацу учнівської молоді нову цікаву тему для розмови – встановлення у Луцькому парку відпочинку архітектурно-скульптурної композиції “Серце кохання” його авторства. 14 лютого 2006 року така романтична локація з’явилася в Чернівцях і стала улюбленим місцем для зустрічей і освідчення закоханих, фотосесій наречених. Проектом українського митця зацікавилися в далекому Дубаї.
Дві половинки сердець утворюють символічне єднання у шлюбі, яке автор показав у різних фокусах своєї композиції. А гойдалка із написом “Я тебе кохаю” балансує за участю двох закоханих. І третій тут непотрібний! Василь Рижук мріє, щоб “Серце кохання” стало новою романтичною локацією для лучан, бо сам творив його у піднесенні почуттів та емоцій. І щиро сподівається, що двох молодих людей поєднає справжня любов, яка “довго терпить, любов милосердна, не заздрить, любов не величається, не гордиться, не поводиться непристойно, не шукає свого власного, не спалахує гнівом, не задумує лихого, не радіє з несправедливості, а радіє з істини; усе переносить, усьому довіряє, завжди надіється, усе перетерпить», промовляючи мудрими словами з Біблії.
Скульптор звернувся до молодих лучан із запитанням: чи хочуть вони бачити “Серце кохання” у нашому місті? Своєю чергою, школярі поставили авторові багато питань стосовно місця розташування, ідейного задуму твору, цікавилися навіть міцністю матеріалів скульптури, а також кількістю мов для увіковічення найпотаємнішого “Я тебе люблю” в композиції! Обговорення була гарячим!
Наприкінці учасниці дискусії одноголосно проголосували за те, аби “Серце кохання” прикрасило мальовничий куточок луцького парку.
А яка ваша думка з цього приводу? Обговорення триває, а Василю Рижуку цікава думка молодих лучан.
На згадку про цікаву зустріч вихованці гуртка “Юний журналіст” зробили світлину із знаменитим Василем Сонячним Чорнобривцем
Фото події Марії Пилипчук
Автор – керівник гуртка “Юний журналіст” Марія Пилипчук