Гуманітарний напрям
Декоративний напрям
Художньо-естетичний напрям
Туристично-спортивний напрям
Матеріали Віктора Луговського / Заняття на тему: «Сценічна увага як один з головних елементів сценічної дії»

Заняття на тему: «Сценічна увага як один з головних елементів сценічної дії»

Тут ви можете ознайомитися з матеріалом педагога щодо сценічної уваги, а також переглянути відеозапис на зазначену тему. На вирішальному значенні сценічної уваги при підготовці майбутніх акторів Віктор Луговський завжди наголошує.


УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ ЛУЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

МІСЬКИЙ МЕТОДИЧНИЙ КАБІНЕТ

ПАЛАЦ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ

 

Заняття на тему:

«Сценічна увага,

як один

 з головних елементів сценічної дії»

  

Заняття підготував:

керівник гуртка-методист

зразкового художнього

театрального  колективу «Чудодії» Луговський Віктор Іванович

м. Луцьк – 2015

 

План-конспект

заняття в старшій групі (основний рівень)

зразкового художнього колективу театрального гуртка «Чудодії»

Тема: Сценічна увага, як один з головних елементів сценічної дії.

Мета: Вдосконалення сценічної уваги, як основи робочого творчого самопочуття.

Завдання: Розвиток та вдосконалення сценічної уваги та сприйняття.

Тип заняття: формування практичних умінь та навичок.

Форма проведення: групова.

Обладнання: Роздатковий матеріал: ручка, книга, годинник, газета і т.ін. Література: Л.П.Новицька «Тренінг і муштра», К.Станіславський «Мистецтво представлення».

Очікуваний результат: вихованці мають знати теоретичні основи та різновиди сценічної уваги. Вихованці мають вміти абстрагуватись від усіх  зовнішніх подразників, які розсіюють увагу та заважають творити в присутності публіки. Вихованці мають набути досвід працювати на публіці та по справжньому дивитися і бачити, слухати та чути.

Хід заняття

І. Вступна частина.

Повідомлення теми та мети заняття.

Розповідь про роль уваги в житті людини та сценічної уваги в творчій роботі актора.

ІІ. Основна частина.

Виклад теоретичного матеріалу про сценічну увагу та її різновиди. Після викладу теоретичного матеріалу виконання практичних вправ.

А) Вправи на зосередженість уваги.

1. Вихованець отримує будь-який предмет, який він має уважно розглянути: форму, колір, особливості та деталі. Предмет ховається, а дитина має розповісти те, що запам′яталось. Після цього предмет знову показують вихованцю, порівнюючи його розповідь з характеристиками реального предмету.

2. Вихованцю пропонується уважно розглянути сусіда, що сидить поряд і запам′ятати всі деталі, а потім описати все, що запам′яталося.

В даних вправах вихованці знайомляться з близьким об′єктом, тому необхідним є пояснення того, що увага розсіюється і треба навчитися концентрувати її на близьких об′єктах.

Б) Вправи на зорову увагу.

1. Вправа «Дзеркало». Два вихованця стають один навпроти іншого. Одна дитина робить різні рухи, а інша, наче «віддзеркалюючи» її, повторює ці рухи.

2. Вправа «Тінь» . Один вихованець ходить по кімнаті та робить різні рухи (нахиляється, біжить, скаче і т.ін.), в цей час другий вихованець – «Тінь», ходить за першим, повторюючи всі рухи в тому ж ритмі, що робив його партнер по вправі.

В) Вправи на слухову увагу.

1. Послухати та запам′ятати звуки, які прозвучали на вулиці, в кімнаті, в коридорі, а потім розповісти про почуте.

2. По умовній команді педагога вихованці «переключаються» з одного об′єкту на другий: наприклад, слухають то вулицю, то коридор, потім знов вулицю, кімнату і т.д.

Г) Вправи на публічну самотність.

1. Вихованцю пропонується ознайомитись з інформацією з газети або книжки. Інші вихованці повинні в цей час робити якісь дії ( вести бесіду, пересувати предмети та ін.), які відволікали б увагу вихованця, що вивчає інформацію. Коли вихованець ознайомився з запропонованим текстом, він має передати зміст прочитаного. Якщо він правильно переказав інформацію, то це говорить про те, що він жив у «публічній самотності».

Д) Вправи на загальну увагу.

1. Вправа «Арифмометр». 15 вихованців сідають півколом, 10-ом з них роздаються цифри від 0 до 9; 5-ом – знаки: плюс, мінус, знак множення, ділення та дорівнює. Далі педагог наводить приклад арифметичної дії ( 8 х 4 = ) (12 – 3=) і т.ін. Цифри, які були названі в даному прикладі та знаки арифметичної дії встають, після них встає знак дорівнює, а потім цифри, які є підсумком даного прикладу.

2. Вправа «Колективна увага» . Педагог плескає в долоні один раз – діти піднімаються зі стільців, двічі плескає – беруть в руки свої стільці, плескає тричі – ідуть зі стільцями по колу, один за одним, зберігаючи однакову відстань. Темп руху змінюється в залежності від команд педагога. За командою «Стій», діти зупиняються і чекають, доки не прозвучить команда «Рушайте».

На другому етапі цієї гри діти мають сісти один навпроти одного в дві шеренги. Важливо, щоб вихованці не наштовхувались один на одного, не зачіпали стільцями товариша та виконували рухи, а особливо сідали на стільці, одночасно.

ІІІ. Заключна частина.

Підведення підсумків. Аналіз дій кожного вихованця. Поради, які допоможуть розвинути та вдосконалити сценічну увагу.  Надання списку рекомендованої літератури для поглибленого вивчення даної теми. Повідомлення завдань на наступне заняття.