Нещодавно пройшли відбіркові тури конкурсно-пізнавальної програми «Ми-волиняни», автором ідеї та організатором якої є методист ПалацуЛюбов Данилівна Дідик. Педагог погодилася розповісти нам про основні моменти, пов’язані з програмою.
- Любове Данилівно, змагання «Ми волиняни» проводиться щороку, проте, хотілось би , аби для тих, хто ще не чув про цей конкурсно-пізнавальний захід, ви розповіли його основні аспекти.
- Як було сказано, програма є конкурсно-пізнавальною. Тут сама назва говорить за себе, так як вона вміщує елементи і змагання, і пізнання нової інформації. У конкурсах ми висвітлюємо цікаві теми та питання, попередньо вивчаючи їх по цікавим та інформативним матеріалам.
- Скільки команд цього року подали заявки на участь?
- Цього року було подано 12 заявок. У минулих роках зазвичай кількість заявок була трохи більшою, проте нинішній показник зумовлений тим, що деякі школи забарилися та не подали заявки вчасно. 30 вересня ми проводили настановчу нараду керівників шкільних команд. Проте, навіть після неї деякі школи просили про участь у конкурсі. Але ми вирішили, що не повинні відходити від того часового бар′єру, який поставили від початку. Варто відзначити, що деякі школи беруть участь у змаганні з року в рік. У їх числі 2, 3, 4, 19, 20, 24, 26 та правознавчий ліцей. А деякі школи долучилися цього року.
- Любове Данилівно, скільки команд пройшли відбіркові тури?
- З 12 команд, які подали заявки, 8 пройшли відбіркові тури.
- А скільки ще ігор цьому році на нас очікує?
- Загалом структура змагання передбачає відбіркові тури, півфінал та фінал. Перший етап у жовтні вже пройшов, а 6 листопада на нас очікує півфінал. Щодо проведення фіналу, слідкуйте за анонсами на нашому сайті.
- Чи могли б ви сказати кілька слів про журі?
- Особливо хотілось би відзначити та подякувати Геннадію Васильовичу Бондаренку, який є кандидатом історичних наук, професором Східноєвропейского національного університету ім. Лесі Українки, членом-кореспондентом УАН та головою Волинської організації Національної спілки краєзнавців України. Геннадій Васильович є прекрасною людиною, фахівцем та знавцем своєї справи, що однаково добре ставиться і до інших членів журі, і до гравців.
- Чи буде у змаганні цього року щось особливе, чого не було у минулих роках?
- Так, буде. У минулорічній грі одним з завдань для гравців було висловлення пропозицій щодо удосконалення проведення конкурсно-пізнавальної програми. Цього року найвдаліші з цих пропозицій були враховані у формуванні завдань. До речі, цікавим завданням будуть запитання до гравців по першому розділу книги Вальдемара Пясецького «Пройдімося давнім Луцьком». Цей розділ присвячений саме історії стародавнього Луцька, у знанні якої діти матимуть змогу позмагатися.
- Чи зріс, на Ваш погляд, у нинішніх соціально-політичних умовах рівень патріотизму дітей та чи проявляється це у їх підготовці до конкурсно-пізнавальної програми «Ми-волиняни»?
- Звісно, зріс. Зараз особливо гостро відчувається те, наскільки діти переживають за долю рідної держави, з яким трепетом вони співають гімн, як гордяться тим, що є українцями. І нині відроджується їх інтерес до історії як України, так і Волині зокрема. Звичайно, це позитивно позначається на підготовці до змагання.
Спілкувалася Іванна Федосюк, вихованка гуртка «Юний журналіст»